Witam :)

Naszła mnie dziś ochota na przygotowanie dla Was jakiegoś krótkiego kursu związanego z quillingiem. W związku z tym, że nie mam zbyt dużej wprawy w przygotowywaniu takich rzeczy, postanowiłam na początek zabrać się za coś w miarę łatwego. Wybór padł na papierowe różyczki.

Bardzo lubię ten rodzaj kwiatów. Dlaczego? Ponieważ ich wykonanie jest bardzo proste, prezentują się one bardzo elegancko i pasują praktycznie do każdej okazji. Kiedy nie ma się pomysłu na to jak udekorować kartkę bądź pudełko, różyczki sprawdzają się za każdym razem. :)

Zapewne część osób zaglądających na bloga jest już dość zaawansowanymi rękodzielnikami i tutorial może wydać się tym osobom nudny, ale na pewno są wśród Was również tacy, którzy dopiero zaczynają przygodę z papierem. :)

Krok 1: Na kawałku papieru należy narysować okrąg. Możecie użyć do tego cyrkla lub tak jak ja – kieliszka. Kieliszek przy pracy nad kartkami zawsze może się przydać. ;)

róże quilling tutorial

Krok 2: Wycinamy narysowane kółeczko. Nie musimy tego robić idealnie. :)

roses quilling tutorial

Krok 3: Z przygotowanego kółeczka wycinamy tak zwanego “ślimaka”. Również nie trzeba tego robić idealnie równo. :)

róże z papieru tutorial

Krok 4: Naszego “ślimaka” nawijamy na igłę do quillingu.

quilled roses step by step tutorial

Krok 5: Kiedy już w całości nawiniemy “ślimaka” na igłę, na końcówkę nakładamy odrobinę kleju. Sklejamy różyczkę, czekamy chwilkę aż klej trochę podeschnie i gotowe. :)

kwiaty quilling kurs krok po kroku

quilling flowers tutorial

quilling róże kurs krok po kroku

Nasze różyczki możemy troszkę urozmaicić np. jeśli posiadamy nożyczki dekoracyjne.

kwiaty quilling róże tutorial

W nożyczki możemy zaopatrzyć się np. w Empiku. W zależności od tego na jaki wzór się zdecydujemy, taką różyczkę otrzymamy. Z przygotowaniem różyczki postępujemy tak samo jak zostało to opisane powyżej, z tą jedynie różnicą, że do wycięcia naszego kółeczka i ślimaka użyjemy właśnie nożyczek dekoracyjnych. :)

quilled roses tutorial step by step

róże quilling kurs tutorial

This Post Has 6 Comments

 1. Justyna

  wow! super! mnie się na pewno przyda! bardzo podobają mi się te różyczki!

 2. VenoraArt

  Nietrudne do wykonania a jaki efekt końcowy…zwłaszcza ta z tymi falowanymi brzegami…urocza :)

  1. Daria

   Cieszę się, że różyczki się podobają. Nie mam wprawy w przygotowywaniu takich kursów, więc mam nadzieję, że chociaż kilku osobom ten tutorial się przyda. :)

Dodaj komentarz