Dziś chciałabym Wam pokazać kartkę przygotowaną z okazji Chrztu Świętego. Została ona wykonana kilka miesięcy temu, ale jakimś cudem zapomniałam o wrzuceniu jej zdjęć na stronę. Cóż, lepiej późno niż wcale. :)

Kartka wzorowana była na kartce, którą przygotowałam jakiś czas temu z okazji narodzin dziecka (znajdziecie ją tu). Tym razem jednak kartka została przygotowana dla dziewczynki, stąd kolor różowy, a zamiast wózeczka na środku znalazła się gromnica. :)

kartki ręcznie robione chrzest

handmade cards quilling

christening card handmade baptism card

pamiątka chrztu ręcznie robiona quilling

handmade cards christening day quilling

This Post Has 12 Comments

  1. Daria

   Dziękuję bardzo, staram się jak mogę. :)

 1. Dizu

  !!! Wow, Twoje prace są świetne – oryginalne pomysły i do tego perfekcja wykonania. Gratulacje.

  1. Daria

   Tak, troszkę zrobienia takiej kartki czasu zajmuje :)

 2. Magdalena

  Oglądam już Pani bloga od jakiegoś czasu, i jestem pod ogromnym wrażeniem. Prace są przepiękne! :) Sama czasem tworzę amatorsko jakieś kartki okolicznościowe dla najbliższych, ale do tych Pani im daleko ;)
  Jeśli można spytać, czy zdradzi Pani sekret, w jaki sposób wycina Pani elementy do kartek? Chodzi mi o te zaokrąglenia, szlaczki itp.. Ja posiadając nożyczki (proste i “wzorkowe”) i nożyk do papieru nigdy nie byłam w stanie uzyskać takiego “idealnego” efektu. I drugie pytanie – jakich pasków do quillingu Pani używa? Te co ja kupuję są niestety cienkie i mają płaskie brzegi, a te u Pani widać są takie twardsze i lekko pofalowane, co na kartkach naprawdę fajnie się prezentuje. Już nie wspominając o tym, że te cienkie mają tendencję do zakrzywiania się pod wpływem kleju. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi :) Pozdrawiam serdecznie!

  1. Daria

   Dziękuję za miłe słowa. :) Jeśli chodzi o paski to tnę je sama za pomocą niszczarki do papieru. Elementy ozdobne o których Pani wspomniała wycinam za pomocą wykrojników i maszynki BigShot. :)

   1. Magdalena

    Dziękuję za odpowiedź :) może kiedyś też się dorobię takich sprzętów, bo to na pewno bardzo ułatwia wykonanie i dodaje staranności całej pracy. Póki co muszę walczyć nożyczkami ;)

 3. Kasia

  Delikatna, stylowa-różowa :)
  Nie umiem robić minimalistycznych karteczek, zawsze się kończy jak widać jakimś szaleństwem :) A czasami taką trzeba właśnie stworzyć :)

  1. Daria

   Rzeczywiście takie kartki robi się chyba najtrudniej. Według mnie dobrym rozwiązaniem są właśnie białe kwiaty, bo nawet jeśli będzie ich więcej to zawsze będą sprawiały wrażenie “minimalistycznych”. :)

Dodaj komentarz