You are currently viewing Mój pierwszy tutorial

Mam dziś dla Was małą niespodziankę :)

Podczas spaceru po parku, kiedy słoneczko świeciło, a ptaszki ćwierkały natchnęło mnie :) Doszłam do wniosku, że poza dzieleniem się z Wami moimi pracami, spróbuję podzielić się również moją wiedzą na temat quillingu. Postanowiłam przygotować dla Was krótki tutorial w którym pokażę jak przygotować tak zwane Malaysian flowers :)

Jest to moje pierwsze nagranie. Mam nadzieję, że komuś z was chociaż odrobinę się przysłuży.

Pod filmikiem znajdziecie opis poszczególnych kroków.

 1. Przygotowanie płatka rozpoczynamy od nawinięcia dowolnego paska na igłę do quillingu.
 2. Po zdjęciu zwiniętego paseczka z igły pozwalamy mu się rozwinąć do pożądanego przez nas rozmiaru. Ja w tym celu wykorzystuję szablon kołowy, po to, aby wszystkie płatki miały taki sam rozmiar.
 3. Kiedy już nasz pasek rozwinie się do odpowiedniego rozmiaru sklejamy jego końcówkę, a powstałe w ten sposób kółeczko lekko spłaszczamy.
 4. Do następnego kroku potrzebujemy patyczka do szaszłyków. Przykładamy go na środku naszego spłaszczonego kółeczka i owijamy je wokół patyczka. W ten sposób otrzymujemy kształt przypominający łezkę. To kształt naszego płatka. Końcówki sklejamy ze sobą.
 5. Na czubek płatka nakładamy odrobinę kleju i owijamy go drugim paskiem w dowolnym kolorze. Dzięki temu nasz płatek zyskuje na objętości i staje się bardziej solidny. Końcówkę paska oczywiście przyklejamy do płatka i gotowe! :)
 6. Powyższe czynności powtarzamy jeszcze 4 razy i tak oto otrzymujemy całego Malaysian flower :)

Malaysian flower tutorial

Mam nadzieję, że moje wskazówki będą chociaż odrobinę pomocne. Jeśli macie jakieś pytania zostawiajcie je w komentarzach. Z chęcią odpowiem :)

This Post Has 2 Comments

 1. Iga

  Bardzo dziękuję za kursik. Jest czytelny i przydatny. Chętnie skorzystam. Pozdrawiam.

  1. Daria

   Cieszę się, że nagranie się przyda :)

Dodaj komentarz