Okres komunijny już praktycznie za nami więc chyba najwyższy czas zamieścić na blogu prace o tej tematyce.

W tym roku miałam okazję przygotować m.in. pudełeczko, które widzicie poniżej. Wzór pudełeczka pojawił się na blogu już w zeszłym roku, jednak dopiero teraz udało mi się wykonać je w większym rozmiarze 10 cm x 10 cm x 10 cm. Lawendowe różyczki to moja nowa obsesja. W ogóle zastanawiam się czy istnieje lepszy kolor niż lawendowy i fioletowy. Mam jakiegoś bzika na ich punkcie. :)

kartki ręcznie robione zaproszenia

handmade cards handmade invitations

exploding box explosion box kartka pudełko

kartka pudełko kartka pudełeczko quilling

pamiątka pierwszej komunii świętej ręcznie robiona

first holy communion card handmade

kartka na pierwszą komunię pamiątka ręcznie robiona na komunię

handmade cards handmade invitations quilling

Z okazji Pierwszej Komunii Świętej, poza pudełkiem, udało mi się również wykonać jedną kartkę. Motywy są praktycznie takie same – główne skrzypce gra oczywiście kielich i winogrona. W przypadku kartki po raz pierwszy zdecydowałam się wykonać kłos zboża i chyba ten element podoba mi się w poniższej kartce najbardziej. :)

kartki ręcznie robiona zaproszenia ręcznie robione quilling

pamiątka pierwszej komunii świętej ręcznie robiona

kartka na pierwszą komunię świętą ręcznie robiona

first holy communion card handmade quilling

pamiątka komunii ręcznie robiona quilling

kartki ręcznie robione quilling

zaproszenia ręcznie robione quilling

This Post Has 16 Comments

 1. jacinto pereira

  Hi, I liked the box card for first holy communion. i already made the box but i want to know how to make the flower on the cover. i also want to know where did you buy the paper to make the box. i am an indian from india and i don’t know from where to buy the paper material do you know any such online shop which is also to india where i can buy the paper material?

  Awaiting your reply…..

 2. Jak ładnie to “wykulałaś”, bardzo, bardzo mi się podoba! Niesamowita estetyka

 3. Piękne!!! Kłosy wyszły niesamowicie. Twoje kartki i pudełka to diamenty w powodzi kiczu, jaka nas zalewa w sklepach. Gratuluję pomysłów i cierpliwości. Tej z pewnością masz sporo, widząc perfekcyjne wykonanie ;) Pozdrawiam.

  1. Daria

   Wow, dziękuję za tak miły komentarz :) Cieszę się, że prace się podobają :) Pozdrawiam.

 4. Bardzo mi się podoba dobór kolorów w kartce. Ten odcień kłosa jest niesamowity. Jeszcze takiego koloru paska nie widziałam. Świetnie współgra z barwą etykietki.

  1. Daria

   Paski tnę sama, więc pewnie dzięki temu mam troszkę większy wybór kolorów. W zależności od tego jaki papier znajdę, w takich kolorach mam paski. :)

 5. Karolina

  cudowne i proszę o pomysły na dzień mamy mam pustkę w głowie :(

  1. Daria

   Obawiam się, że mogę nie zdążyć z przygotowaniem kartek na Dzień Matki. Niestety mam w tej chwili za dużo pracy. Ale myślę, że każdej mamie na pewno spodoba się kartka z jakąś kwiatową kompozycją. :)

Dodaj komentarz